Három egyszerű lépés a cukorbetegség visszafordításához!
- Egészség
- 2025. május 20.
- 20

Ma a cukorbetegség az egyik leggyakoribb betegség, köszönhetően a megváltozott étkezési szokásoknak, mozgásszegény életmódnak és stressznek.
A 2019-es Diabetes Atlas szerint a világon a 20-79 év közötti korosztályban 463 millióra tehető a cukorbeteg egyének száma, míg Magyarországon 2019-ben több mint 1,1 millió felnőtt és 5 ezer gyermek élt cukorbetegséggel (megközelítőleg, ugyanis jóval többen lehetnek, akik nincsenek regisztrálva).
A jó hír azonban, a cukorbetegség kezelése természetes módon lehetséges. Életmódbeli változtatásokkal, és célzott kiegészítőkkel, a gyógyszeres terápia megelőzhető, sőt, akár vissza is fordítható. Ehhez gyűjtöttük össze a legszükségesebb lépéseket!
A cukorbetegség típusai, ez a három a leggyakoribb
Az 1-es típusú cukorbetegek vele született cukrosok. Az 1-es típusú cukorbetegség akkor jelentkezik, amikor a szervezet saját immunrendszere tévedésből hasnyálmirigy sejteket támad meg és pusztít el (autoimmun folyamat). Az 1-es típusú cukorbetegség esetszáma minden 20 évben megduplázódik! 1-es típusú cukorbetegséggel élni napi 24 órás, heti 7 napos elfoglaltságot jelent.
Inzulinrezisztencia (IR)
Az inzulinrezisztencia (IR) néha évekkel is megelőzi a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását, és sajnos sokan nem is tudnak róla, hogy ebben szenvednek. Pedig az az állapot, ahol ez a folyamat még visszafordítható lenne.
A cukorbetegség előszobájaként is emlegetett inzulinrezisztenciánál a szervezet már érzéketlen az inzulinnal szemben, így magasabb inzulinadagra van szüksége. Cukorbetegség esetében a hasnyálmirigy vagy részben, vagy egészében képtelen az inzulinhormon termelésére. Igazi veszélyt jelent, hogy az érintettek többsége nem is sejti, hogy nála ez gond. Intő jel lehet azonban az elhízás, különösen a hasi térfogat növekedése!
A cukorbetegség a vércukor feldolgozásának zavarát idézi elő, mert inzulin nélkül a sejtek képtelenek lesznek a vérből kinyerni a táplálásukhoz elengedhetetlen szőlőcukrot (glükózt), ez pedig azt eredményezi, hogy a vércukorszint megemelkedik. A vérből vizelettel kiürül a szőlőcukor, ennek következtében a sejtek folyamatos éhező állapotban maradnak.
Ha felborul a harmonikus cukorháztartás, az dominóelvként hat, és szép lassan befolyásolja az összes szerv működését! Éppen ezért a cukorbetegség kezelése nem tűr haladékot!
2025. május 23.
Az államtitkár minden vitát vállal!
2025. május 23.
Ismét díjazták a száz legfelkészültebb segítőt
2025. május 22.
Meggyes pite
2025. május 22.
Cukorbetegként sem kell lemondania az alkoholfogyasztásról!
2025. május 21.