Életmentő lehet, ha így kezeled a cukorbetegséget

Folyamatos szöveti glükózmonitor (CGM) használatával jelentősen mérsékelhető a diabétesz szövődményei miatti halálozási kockázat – hívja fel a figyelmet Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa egy közelmúltbeli amerikai kutatás eredményeire hivatkozva.
Így működik a CGM
Ez a hasfal vagy a felkar bőre alá helyezett szenzor egy félinvazív technológia, amely valós idejű glükózkoncentrációt mér, illetve az előre beállított küszöbértékek átlépésekor riasztja a felhasználót, aki megfelelő intézkedésekkel korrigálhatja vércukorszintjét.
A szöveti glükózmonitor hazánkban 2020 óta érhető el támogatott formában is az 1-es típusú cukorbetegek és a cisztás fibrózishoz társuló, inzulinkezelést igénylő cukorbetegek számára. Azért javasolják a használatát, mert a vércukorszint javulásával, valamint a hipo- és hiperglikémiás események kockázatának csökkenésével
A Diabetes Care-ben közzétett eredmények szerint a CGM-mel ellátott pácienseknél 18 hónapi használatot követően alacsonyabb volt a bármilyen okból történő halálozási kockázat, mint azoknál, akik nem használták az eszközt.
Forrás: Házipatika
2025. április 30.
Zsálya, a filléres csodaszer cukorbetegeknek
2025. április 29.
Életmentő lehet, ha így kezeled a cukorbetegséget
2025. április 28.
Lazacos tortilla tekercs
2025. április 28.
Hahó, az idő sokba kerül, hát akkor miért pazaroljuk?
2025. április 25.
Beszámolók a 2024-es Sportos Cukros táborokról
2025. április 24.