Elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- Jó hírek
- 2025. július 10.
Elkészült a nyugdíjasoknak járó, 30 ezer forint értékű élelmiszer-utalványról szóló kormányrendelet tervezete - jelentette be Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán.
Zsigó Róbert videójában arról beszélt: a kormány eltökélt abban, hogy minden eszközzel fellép az indokolatlan áremelések ellen.
Elmondta, hogy az árréscsökkentés mellett az utalvánnyal egy külön támogatást biztosítanak a nyugdíjasok számára.
Az államtitkár ismertetése szerint az utalvány papír alapú lesz, többféle címletben bocsátják ki, és ősszel postai úton kézbesítik az érintetteknek.
A tervek szerint az utalvány december 31-ig lesz beváltható, nemcsak a vidéki kisboltokban, hanem a nagyobb üzletláncokban, piacokon, sőt az őstermelőknél is – fűzte hozzá.
Kiemelte, hogy a jogosultság a korábbi rezsiutalványhoz hasonlóan működik: minden Magyarországon élő és tartózkodó, 2025 júliusában öregségi nyugdíjban vagy más nyugdíjszerű ellátásban részesülő ember megkapja. Az utalvány például özvegyi vagy szülői nyugdíj esetén is jár.
Zsigó Róbert jelezte: a tudnivalókról a kellő időben mindig tájékoztatni fogják az időseket.
- A cukorbetegség és a sport
- Csökkentheti a magas vérnyomást az életmód
- Gombával a diabétesz ellen
- Cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén ekkor a legjobb edzeni
- A cukor teljes kiiktatása sem feltétlenül ideális? Meglepő összefüggést találtak kutatók
- Cukorbetegeket tévesztettek meg egy étrend-kiegészítő reklámjával
2026. június 27.
Gombával a diabétesz ellen
2026. június 26.
Ez a 3 pénztárcabarát vacsora támogatja legjobban a bélrendszert
2026. június 26.
Cukorbetegeket tévesztettek meg egy étrend-kiegészítő reklámjával
2026. június 24.