Hét fűszer, ami stabilizálhatja a vércukorszintet
A cukorbetegek számára fontos, hogy figyelemmel kísérjék a vércukorszintjüket. Néhány fűszer segítségével stabilizálható – mondja Dr. Alexander Myasnikov – jelentette a Sports.kz.
Az orvos elmagyarázta, hogy az almaecet, a sáfrány, a fahéj, az útifűmag, a görögszéna, a gyömbér és a kurkuma segít fenntartani az egyensúlyt a szervezetben.
Az almaecet különösen hatékony a vércukorszint csökkentésében. Azonban nem szabad azonnal elkezdeni az összes felsorolt termék fogyasztását.
„Nem azt mondom, hogy mindenkinek almaecetet kellene innia. Ez személyes ügy. De a kutatások azt mutatják, hogy segít, ahogy a fahéj, a sáfrány, a gyömbér, az útifűmag és a kurkuma is” – hangsúlyozta az orvos.
Forrás: magyarhirlap.hu
- A cukorbetegség és a sport
- Csökkentheti a magas vérnyomást az életmód
- Cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén ekkor a legjobb edzeni
- A cukorbetegség nem mindig okoz tünetet – ezért számítanak a rendszeres laborok
- Cukorbetegség és alvászavar: így erősíthetik egymást
- A cukor teljes kiiktatása sem feltétlenül ideális? Meglepő összefüggést találtak kutatók
2026. június 24.
Görög vagy hagyományos joghurt? Nem ugyanúgy hatnak a szervezetre
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
A magasabb vérkoffeinszint alacsonyabb testsúllyal függhet össze
2026. június 23.